Przejdź do treści

Na co zwrócić uwagę wybierając naturalny żel pod prysznic?

  • przez

Mnogość produktów do pielęgnacji skóry ciała może przyprawić o zawrót głowy. Stojąc przed koniecznością zakupu naturalnego żelu pod prysznic, warto wiedzieć, jakie składniki aktywne pomogą w dbaniu o potrzeby naszej skóry. Na co zwrócić uwagę przy wyborze żelu, aby mieć pewność, że daje się swojej skórze to, co najlepsze?

Czy naturalny żel pod prysznic odpowiedni jest do przesuszonej skóry?

Wybór naturalnego żelu pod prysznic powinien być podyktowany stanem skóry i oczekiwaniami, jakie mamy wobec tej rodziny kosmetyku. W przypadku skór przesuszonych dobrym kierunkiem będzie znalezienie produktu, który będzie w sobie zawierał składniki o działaniu nawilżająco-odżywczym, które dodatkowo zabezpieczą skórę przed nadmierną utratą wody. Mowa tu np. o prebiotyku z korzenia cykorii, soku z aloesu. To one kondycjonują skórę i wspierają jej prawidłową mikroflorę. Cykoria w naturalnym żelu do mycia ciała wspomaga też funkcje ochronne skóry oraz zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne. Z koeli aloes znany jest ze swych właściwości łagodzących wszelkiego rodzaju podrażnienia czy objawy przesuszenia skóry.

Jak stosować naturalny żel do mycia ciała?

Odpowiednio dobrany do potrzeb skóry naturalny żel do mycia ciała w krótkim czasie poprawi stan naszej skóry. Już po pierwszym użyciu zauważymy, że naskórek odzyskał gładkość i naturalną miękkość, a gdy zdecydujemy się dodatkowo na stosowanie odpowiedniego balsamu lub kremu, poprawa kondycji skóry ciała jest pewna.

Naturalny żel do mycia ciała może być używany codziennie. Wystarczy niewielką jego ilość nanieść na wilgotną skórę ciała i oczyść ją — wykonując masaż kolistymi ruchami w stronę serca czy to przy użyciu dłoni, czy specjalnych akcesoriów do mycia. Po dokładnym wmasowaniu w skórę należy spłukać go wodą. Ten rodzaj kosmetyku jest na tyle łagodny, a jednocześnie skuteczny w działaniu, że mogą bezpiecznie go używać osoby ze skórą skłonną do podrażnień, celem przywrócenia właściwego poziomu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.