Przejdź do treści

Męskie akcesoria na ślub warte Twojej uwagi

  • przez
Męskie akcesoria na ślub warte Twojej uwagi

Na weselu odpowiedni ubiór to rzecz bardzo ważna zarówno u pana młodego, jak i weselnych gości. Sam garnitur to jednak tylko fundament, na którym można zbudować ciekawy i odpowiednio się prezentujący strój. Jednak to dodatki mogą tchnąć w niego życie i sprawić, że będzie godny zapamiętania. 

Jakie akcesoria to obowiązkowy element męskiego ubioru?

Oczywiście przygotowania swojego stroju na wesele zawsze powinno rozpoczynać się od wyboru garnituru. Jest on pewnego rodzaju fundamentem, na bazie którego będziemy budować cały strój. Gdy mamy już wybrany odpowiedni garnitur można przejść do dodatków. Podstawa w weselnej garderobie to pasująca do niego mucha lub krawat. Tutaj wybór to kwestia osobistych preferencji. Niektórzy panowie wolą nieco dłuższy krawat, podczas gdy inni preferują bardziej stonowaną muchę. 

Mając dobraną muchę czas przejść do kolejnego elementu, który dopełni koszulę. Mowa oczywiście o spinkach. Na tak eleganckie okazje, mankiety koszuli powinny być spinane właśnie przez nie, a nie przez guziki. Dobre, metalowe spinki dopasowane do stroju to jeden z najważniejszych dodatków. Spodnie można utrzymać w odpowiedniej pozycji z pomocą skórzanego paska lub szelek. Wybór jest tu kwestią własnych preferencji. Na sam koniec trzeba jeszcze postawić na jakąś poszetkę. Tutaj najczęściej dobiera się ją z uwzględnieniem koloru garnituru oraz barwy i wzoru na krawacie lub muszce. 

Dodatki, o których często zapominamy

Istnieją też pozornie nieistotne dodatki, o które też warto zadbać. Jednym z nich są skarpetki. Wydają się nie aż tak ważne, w końcu większość czasu będą schowane pod nogawką. Zawsze jednak potrafi się ona podwinąć, a wtedy skarpetki zostaną mocno wyeksponowane. Dlatego trzeba również wybrać je z uwzględnieniem okazji.


Szukając kompletnego zestawu akcesoriów ślubnych, warto postawić na godny zaufania sklep. Dlatego dobrym pomysłem może być sprawdzenie produktów dostępnych na stronie pod adresem: https://janachowska.pl/pan-mlody/akcesoria-dla-mezczyzny.html.